Dopraženo! Premium El Salvador anaerobic orange bourbon 250g

Kód: 32104
350 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
29.9.2022

Výběrová arabika, anaerobní zpracování

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prémiová výběrová arabika ze středoamerického Salvadoru. Jde o tmavěji praženou kávu, která je bohatá na vůně a aroma. Prvotní chuť, která se projeví, je lehce ovocitá následně přechází do marcipánu, sladké dochuti. 

Proč anaerobní zpracování

Je jednou z nejnovějších metod zpracování kávy a tak si získala oblibu zejména mezi opravdu špičkovými kávami. Anaerobní proces je podobný promytému procesu, ale fermentace se provádí v plně uzavřených nádržích zbavených kyslíku. To má za následek docílení jedinečných chutí a vůní kávy. Třeba tento Salvador už při otevření sáčku voní po marcipánu.

Ochutnejte naši výběrovku  

Název kávy: El Salvador Anaerobic Orange Bourbon – Finca el Gobiado

Farmář: Fernando Alfaro – Finca El Gobiado

Odrůda: Orange Bourbon

Metoda zpracování: naturální s anaerobní fermentací trvající až 96 hodin

Nadmořská výška pěstování: 1250–1400 m. n. m.

Region plantáže: region Apeneca-Llamatepec, obec Ataco

Velikost farmy: 13,3 ha

Sklizeň: listopad až březen

 

O Farmě 

Farma El Gobiado byla založena už v polovině 19. století, když předek současného majitele, Antonio José, získal přístup k půdě, na které začal produkovat kávu. Jeho snaha a vize nebyla rodinou opuštěna, naopak v ní rodina pokračuje. Současný majitel Fernando Alfaro je již několikátou generac, která se věnuje pěstování kávových zrn v oblasti Apeneca-Llamatepec.

El Gobiado se nachází v srdci chráněné oblasti, tzv. „středoamerickém biologickém koridoru“. Tato oblast spojuje jednotlivé chráněné celky, a klade si za cíl propojit rozvoj oblasti s udržitelností. S růstem množství půdy proměněné z přírodních tropických regionů na zemědělské byla potřeba zajistit ochranu a konzervaci místního prostředí. Tento koridorem je totiž domovem velkého množství zvířat, které zde žijí či migrují touto oblastí, nejčastěji pak ptáků.

Káva z rodinné farmy El Gobiado je pěstována primárně ve stínu, avšak je schopná být vystavena slunečnímu svitu. Tato skutečnost zajišťuje pomalejší, ale rovnoměrnější uzrání kávových zrn.

Pražení kávy

Abychom získali z této kávy co nejvíc přirozených chutí, upražili jsme kávu na stupeň city roast (tmavější). Nicméně díky specifičnosti této kávy se i při tmavějším pražení v chuti projevuje ovocitost, která se až následně mění v jemnou sladkost.

  Dodavatel: Dokonalakava.cz s.r.o., Táborská 149; 615 00 Brno/ IČ: 04185536

Doplňkové parametry

Kategorie: Prémiové výběrové kávy
Záruka: 2 měsíce
Hmotnost: 0.1 kg
Chuť: hořká
příprava: espresso, ristretto
typ: jednodruhová výběrová arabika
Velikost balení: 250 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 2.5.2022
Byl jsem spokojený. Preferuji kyselejší chuť kávy. V popisu všech prémiovek nebylo jasně napsáno, jestli je vhodná i na filtr. Klasické znovuzaviratelné balení mi vyhovuje více.