NOVINKY: Uganda a Timor ☕️, -20 % na vybavení TAIRRO

Kávovar Ascaso Barista T plus 2GR 2024 - Varianta kávovaru: Bílá

1162 bodů do věrnostního systému
2 skupinový kávovar s nastavitelnou teplotovou vody
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

232 500 Kč
Na objednávku
ks
Registrujte se a v rámci věrnostního systému můžete ušetřit až 18 600 Kč

Výrobce: Ascaso Kód produktu: P00305-6

Profesionální kávovar od značky Ascaso se vyznačuje designovými prvky a PID technologií. Na každé hlavě můžete nastavit jinou teplotu vody dle potřeby.

Černá nebo bílá barva kávovaru v kombinaci s dřevěnými doplňky jistě zapůsobí na vaše hosty. Máte-li zájem si kávovar vyzkoušet, kontaktujte nás.

Design

Jestli je něco, co se tomuto kávovaru nedá upřít, tak pak je to nádherný design. Černá a bílá barva v kombinaci s dřevěnými doplňky působí luxusním dojmem, přitom kávovar nepatří mezi nejdražší. 

 

Správné nastavení extrakce můžete sledovat díky diodovému osvícení pracovní desky.

Pevnější, tlustší zábradlí z nerezové oceli, které zlepšuje image stroje a zároveň zvyšuje jeho odolnost.

Kávovar disponuje podsvíceným kapacitním displejem s vysokým rozlišením. 4,2 palcová LCD obrazovka umožňuje okamžitou, rychlou a intuitivní kontrolu všech parametrů stroje.

Displej poskytuje zpětnou vazbu v reálném čase o všech operacích, které stroj v daném okamžiku provádí. K dispozici je několik jednoduchých, rychlých a intuitivních nabídek. Je to jako používat chytrý telefon! Jak pracovat s displejem okamžitě pochopíte.

Jedná se o nejmodernější výrobek (dotykový displej, vysoce citlivý, tvrzené sklo, povrch proti klepání a poškrábání).

Technologie

Obrovská energetická účinnost - jedním z klíčových cílů technologie T bylo snížit spotřebu energie stroje. Bylo dosáhnuto průměrné úspory 50 % ve srovnání s tradičním strojem a 25 % ve srovnání s jinými vícekotlovými stroji. K úspoře mimo jiné dochází díky kvalitní nerezové oceli. Ostatní kávovary totiž často využívají měděných materiálů.

Ty se sice poměrně rychle zahřejí, ale zároveň také rychle ochladí. Oproti tomu nerezové materiály se sice déle nahřívají, ale jejich teplota je pak stabilní. Navíc oproti mědi nepodléhá nerezová ocel tolik mechanickému poškození. Měď je totiž měkká. 

Nově jsou všechny prvky s tepelnou izolací, kterou se také zakryla všechna potrubí, aby se zabránilo tepelným ztrátám a zachovala se tak tepelná stabilita v celé sestavě.

Víceskupinová (oddělená) technologie s PID regulací 
Vysoký výkon na profesionální úrovni zaručuje tepelnou stabilitu (při nepřetržitém nebo přerušovaném provozu) a vysokou produkci páry (samostatný, velkoobjemový kotel).
Je garantována minimální migrace kovů do nápoje díky použití nerezové oceli.
Vyhnete se tak používání stojaté, neustále ohřívané vody k přípravě kávy. Voda pro každou kávu pochází přímo z rozvodné sítě, čímž se do skupiny dostává čerstvá, filtrovaná voda bez ovlivnění obsahu kyslíku ve vodě a se zlepšením chuti kávy.
Robustní hlava kávovaru s rozměrem E61, pěchovadlo můžete použít standardní o rozměru 58mm. Díky svému ergonomickému designu působí pevně a zároveň příjemně. Je nakloněná o 10º pro snadné používání, zatímco vodorovné umístění držáku filtru v dodávkové skupině zajišťuje dokonale slisovanou mletou kávu.
 
 

360° čelní parní kohoutek Joystick představuje ergonomické a profesionální řešení. Plynulý a intuitivní "přirozený" pohyb usnadňuje používání a ovládání.

Páčky na páru mají inovativní tvar s nadměrnou velikostí a pohodlností při používání.

Kávovar Ascaso barista má programy na nastavení délky extrakce. Na každou hlavu lze nastavit dle potřeby různé programy. Také si můžete nastavit funkci samočištění. 

Parní tryska je chráněna proti usazování vodního kamene a zůstává chladná na dotek, což snižuje riziko popálení při kontaktu. Usazování mléka je omezeno na minimum, což usnadňuje čištění. Výstupy páry mají speciální design se zaoblenými hranami, hladkými liniemi a čtyřmi tangenciálními vývody - to vše znamená vždy krémovou kávu. Tyto 4 vývody mají rozměr 1,2 mm (1,6 volitelně). Výkonná profesionální tryska emulguje mléko na ideální bod pro dokonalé cappuccino.

Mřížka na odkapávání se snadno čistí díky tenkému drátěnému podnosu, aby se nešpinila dna šálků.
Elektrický ohřívač šálků je příslušenství, které zaručuje elektrické ohřívání šálků, s přímým zdrojem tepla. 
Vysoce přesný dvojitý tlakoměr umožňuje současně kontrolovat tlak v kotli a tlak v čerpadle.
Kávovar umožňuje snadný přístup k vnitřním ventilům, potrubí, elektromagnetickým ventilům, topným tělesům, regulátorům čerpadel atd.

Součástí standardní výbavy kávovaru Barista T je 100% profesionální tamper, který je esteticky velmi dobře zpracovaný a má vynikající povrchovou úpravu. Kombinace nerezové oceli a ořechového dřeva.

Ke kávovaru patří samozřejmě profesionální sítka (filtry) na jednu dávku kávy, na dvě dávky kávu a také slepá miska pro čištění kávovaru. Vše je vyrobeno z nerezové oceli AISI 304 za pomoci nejmodernějších technologií. Jedná se o tzv. precizní sítka.
 
Precizní je také provedení sprchových sítek na hlavě kávovaru. Opět byla použita nerezová ocel AISI304 bez svárů, které by mohly zkrátit životnost. 
 
  
Technické parametry
     
délka/výška/šířka (mm)   700x475x535  
Elektrické napájení 220 V   3500W 50-60 Hz  
Váha (kg)   71  
Kapacita bojleru (L)   13  
Počet trysek na páru/vodu   2/1  
Polohovatelnost noh   Ano  
Měřič tlaku   Ano  
Rotační čerpadlo   Ano  
Sítka na jednu/dvě dávky a slepá   1/2/1  
Odtokový ventil   Ano  
Presostat   Ano  
Vypouštěcí/pojistný ventil   Ano  
Nastavitelnost množství vody   Ano  
Osvícení pracovní desky   Ano  
 
Recenze kávovaru 
 

Klady

  • Kvalitní materiály, nerezová ocel a mosazné prvky
  • Robustní profesionální hlava kávovaru
  • Ovládání pomocí aplikace
  • Profesionální stroj malých rozměrů
  • PID regulace
  • Napojení na řád a odpad
  • Dostupnost náhradních dílů a dalšího příslušenství

  Zápory

  • Ocelové pěchovadlo v ceně není úplně vhodné pro pěchování

 


INFORMACE O VÝROBCI

Společnost ASCASO FACTORY byla založena již roku 1962 ve španělské Barceloně a od svého zrození se specializovala na výrobu dílů pro kávovary. V posledních deseti letech se výrobní program společnosti Ascaso Factory rozšířil o výrobu kávovarů, mlýnků na kávu a o potřeby pro baristy. 

 

Parametry

Barva Bílá, Dřevo
Nastavitelnost délky extrakce Ano