Zpěňování mléka na kávovaru De Longhi

Máme pro vás speciální bonusový návod, jak můžete ušlehat jemnou sametovou pěnu na cappuccino na domácím kávovaru typu De Longhi.
 

Tento kávovar patří mezi nejrozšířenější a to především díky své ceně. Díky ceně má však určitá technická omezení, které limitují šlehání mléka a v tomto návodu vám dáme pár tipů.

 Kávovary De Longhi a šlehání mléka

Tento typ domácích kávovarů má trysku uzpůsobenou tak, aby na ní dokázal našlehat mléko úplně každý. Nicméně pokud znáte jemné sametové cappuccino z kavárny, tak asi budete zklamáni výsledkem. Pěna bude totiž velmi hrubá a na povrchu se objevují velké bublinky. Navíc může být mléko  velmi řídké. Ve výsledku si připadáte, že máte spíše kávu s mlékem, než cappuccino, případně café latté. 

hruba pena_upraveno

Vychytávka číslo jedna - sundejte tubus

První vychytávkou, nebo tipem, je sundání tubusu na trysce. Při šlehání mléka se totiž potřebujete špičkou trysky dotýkat hladiny mléka a pod hladinu zamíchávat jemné mikrobublinky. Tubus sice trysku prodlouží, nicméně špička trysky je zhruba v polovině tubusu. Tím se hladiny nedotýká a do mléka vhání velké bubliny, které nelze již sklepnout. 

Proto sundejte tubus, tryska se sice zkrátí, ale budete se moct dotýkat hladiny mléka při šlehání.

tubus

Vychytávka číslo dvě - dejte více mléka nebo mějte menší konvičku

Sundáním tubusu se tryska ještě více zkrátí. Standardně se do konvičky na jedno cappuccino nalívá mléko po hubičku. Nicméně díky zkrácené trysce na hladinu v této konvičce nedosáhnete. Řešením je pořídit si speciální konvičku o objemu 0,2 litru, nebo nalít více mléka do standardní konvičky.

Výsledek - sametová pěna v cappuccinu

Práce s kávovarem De Longhi má své úskalí a omezení. Pokud aplikujete tyto vychytávky, tak i s levným kávovarem se dá docílit sametové pěny. Pokud se vám nedaří mléko správně našlehat, rád vás uvidím na svém kurzu domácí přípravy espressa a cappuccina, kde se techniku šlehání mléka naučíte.