VIDEO: Jak poznat čerstvou kávu

Čerstvá káva, co to vlastně je? Kde se vzala a proč je v poslední době tak moderní ji pít? Ať je káva bio, fair, direct nebo x dalších přívlastků, je nejdůležitější, aby vám chutnala.

A právě pokud nepijete čerstvou kávu, tak přicházíte o chuťový zážitek.

Jedině totiž u takové kávy dokážete rozpoznat různorodost chutí jednotlivých druhů káv. Pokud budete mít kávu starou, ucítíte pouze chuť hořkou (v případě tmavého pražení) anebo kyselou (v případě světlého pražení). A stará světle pražená káva není žádný chuťový zážitek.

Chuť kávy není samozřejmě ovlivněna pouze čerstvostí, je to pouze jeden z předpokladů. Nicméně čerstvost způsobuje rozdíl, jestli si říkáte „no dneska to bylo v pohodě“ anebo „hmmm, super, takovou kávu častěji.“

Měsíc je maximum

Káva je nejlepší 3 až 5 dní od upražení. Poté začíná stárnout. A pokud budete pít jednu a tu samou kávu měsíc každý den, ucítíte, že chuť je s postupem času méně intenzivnější a už ani tolik nevoní.

Právě 1 měsíc je horizont toho, kdy je káva ještě čerstvá a liší se od káv prodávaných v obchodě.

Například my neprodáme kávu, která by byla starší, než 14 dní, aby právě zákazník nepřišel o chuťový požitek. Zároveň doporučujeme si koupit jen takové množství, aby ho byl schopen do 14 dnů vypít. Raději kupovat častěji a čerstvou! Nicméně vyzkoušejte chuť čerstvé kávy sami...