Změna v otevírací době prodejny a dovolená Tento týden upravujeme otevírací dobu naší prodejny v Brně. Pondělí, úterý, středa: 9 - 17 hodin Čtvrtek 30.6.: 9 až 18 hodin pátek 1.7.: 9 až 15 hodin od 4.7. do 10.7. bude prodejna i e-shop mimo provoz. Expedice všech objednávek bude znovu probíhat v pondělí 11.7.

Návod: Odvápnění domácího kávovaru

Zavápnění nemá přímý vliv na chuť kávy, pouze na fungování kávovaru. Ovšem bez kávovaru si dokonalou kávu neuděláte. Vodní kámen postupně ucpává vodní cesty uvnitř kávovaru a snižuje hřejivost topného tělesa, což může skončit až jeho spálením.

Sáček odvápňovacího prostředku stojí desetikoruny, oprava topného tělesa, v závislosti na typu kávovaru, 1200 až 3500 Kč.

Odvápnění kávovaru

Pro odvápnění použijte Scale Clean, který si můžete koupit u nás na eshopu. Prostředků na odvápnění je celá řada, my máme vyzkoušený tento, ale samozřejmě můžete použít jakýkoliv jiný. 

Postup je následující:

  1. Obsah sáčku nasypu do nádržky s vodou, přípravek nechám ve vodě rozpustit a zapnu kávovar, nechám nahřát na provozní teplotu.

 Ascaso Steel Uno

  1. Zapnu tlačítko pro přípravu kávy.
  2. Nechám protéct polovinu nádržky, poté průtok zastavím, aby prostředek chvíli působil i v cestách kávovaru. Následně nechám vyprázdnit zbytek nádržky. Tento postup můžete opakovat i třikrát, vodu s odvápňovačem v tomto případě nechávejte protékat do vhodné nádoby, a pak ji přelijte zpět do nádržky. 
  3. Po vyprázdnění nádržky a ukončení procesu odvápňování nádržku vypláchnu a naplním čistou vodou.
  4. Opět zmáčknu tlačítko pro přípravu kávy a nechám celou nádržku protéct tentokrát s již čistou vodou, aby se mi vyplavil prostředek z cest kávovaru. Chcete-li, můžete opakovat dvakrát. 
  5. Nyní je kávovar odvápněný a připraven k použití.

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení