Přátelé dokonalé kávy, mrzí nás to, ale 30.9. budeme mít zavřenou prodejnu v Brně. Další dny fungujeme v běžném režimu. Děkujeme za pochopení.

Jak vybírat kávu na našem eshopu

1) Čerstvost kávy – je zodpovědná za drobné nuance a odlišnosti v chutích jednotlivých káv

2) Stupeň pražení – určuje míru hořkosti a kyselosti

Jsme jediný e-shop v ČR, který nabízí koupi kávy podle těchto kritérií.

Čerstvost

Čokoláda, oříšky nebo tropické ovoce? Jen u čerstvé kávy můžete cítit jemné nuance v chutích a vůních.  Proto jsme se rozhodli, že si u nás můžete kávu vybírat podle data pražení!

Do kdy je káva čerstvá? Posuďte sami.Máte možnost si vybírat z různých šarží. Chutná vám káva po 3 týdnech od upražení? Můžete si ji vybrat. Chcete mít právě Dopraženo!? Beze všeho, stačí už jen vybrat druh kávy.

Stupeň pražení

Čím bude káva tmavěji upražená, tím více bude její dominantní chuť hořká. U světle pražených káv pak očekávejte chuť do kysela. Kdo čte naše blogy nebo byl na kurzu, tak asi žádná novinka.

Ano, často nelze nahlédnout do sáčku a podívat se jestli je káva světle nebo tmavě pražená…Právě proto jsme vymysleli způsob, jak vám to zjednodušit.

Jako jediní uvádíme na e-shopu datum pražení a teď budeme jediní, kdo nabízí kávy v různých stupních pražení v různých sáčcích.

Díky tomu budete vědět na první pohled, jestli máte primárně očekávat kyselou nebo hořkou kávu.

Jak se v tom zorientovat?

 

 

Módní vlny vs. italská kávová kultura

Máme to vyzkoušené z kurzů. Většina lidí preferuje spíše hořčejší kávy. Jenže zároveň nakupuje v malých pražírnách. Ale spousta malých pražíren prodává kávu spíše světle praženou, takže kyselou. A tady vzniká schyzofrenie českého kávomilce (více píšeme ve stejnojmeném blogu)

Jak tedy na to? Je to jednoduché

Podle vašich chuťových preferencí vyberte kávu v černém, zlatém nebo bílém sáčku. Pokud si nejste jisti, rádi vám poradíme nebo začněte s černým sáčkem.

Po rozkliknutí vybrané kávy vyberte datum pražení.

Jedině u nás víte přesně, co kupujete