Jak vybírat kávu

Zaměříme se na tři hlavní kritéria, kterými jsou čerstvost, stupeň pražení a způsob přípravy. Prvním dvěma tématům se věnujeme v samostatných příspěvcích, zde shrneme to nejdůležitější.

coffee-625693_1920

Čerstvost

Čerstvost je jedním ze zásadních kritérií výběru, protože přímo ovlivňuje chuť. Časové rozmezí, kdy má káva nejlepší chuť a vůni, je přibližně pět dní od upražení, se spotřebou nejpozději do jednoho měsíce.

Čerstvá káva se vyznačuje intenzivní vůní, v chuti je možné rozpoznávat jemnější chuťové a aromatické tóny, při přípravě na filtru káva pění a espressu nechybí při správné přípravě crema (krémová pěna na povrchu kávy v šálku).

Doporučujeme proto při nákupu vždy sledovat datum pražení a kupovat jen tolik kávy, kolik jsme schopni včas spotřebovat.

_LJS8305_1

Stupeň pražení

Dalším faktorem, který určuje výslednou chuť kávy, je stupeň propraženosti zrn. Určuje míru kyselosti, hořkosti a jejich vzájemný poměr. Zjednodušeně lze říci, že méně pražená káva se vyznačuje ovocitými tóny s chutí do kysela, zatímco více pražená zrna jsou v chuti hořčejší.

Více k tématu se dočtete v našem článku věnovaném konkrétním stupňům pražení. 

Prazeni-schema-2

Způsob přípravy

Kávu volíme i podle způsobu přípravy. Kávě obecně nesvědčí vysoké teploty kolem bodu varu. Vroucí voda kávu spálí a mění chuť na hořkou. Chcete-li rozpoznávat nejjemnější tóny v chutích, pak doporučujeme volit světle pražené arabiky vhodné k přípravě na filtrovanou kávu.

Pro přípravu kávy v moka konvičce se naopak hodí spíše tmavěji pražená zrna, kterým horká voda chuťový profil tak výrazně nezmění. Při přípravě v kávovarech na espresso si můžete vybrat kávu čistě podle vašich chuťových preferencí.

Kávovary nabízí široké možnosti nastavení a při správně provedené extrakci můžete objevovat široké spektrum chutí i vůní světle i tmavě pražené kávy.

_LJS8361

 U nás na e-shopu

Jako jediný e-shop v ČR nabízíme kávu podle zcela konkrétních kritérií čerstvosti a stupně pražení:

 Pro rychlou orientaci na našem e-shopu mají naše obaly káv barvy podle stupně pražení: bílé - nejsvětlejšíčerné - nejvíce pražené.  Podle vašich chuťových preferencí si tak vyberte kávu v černém, zlatém nebo bílém sáčku. Pokud si nejste jisti, rádi vám poradíme nebo začněte s černým sáčkem.

 

Po rozkliknutí vybrané kávy zvolte přesné datum pražení a vyberte si právě tak čerstvou kávu, jak potřebujete - kdy Vám chutná nejvíce, nebo s ohledem na to, za jak dlouho ji budete připravovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení