Kávový nacismus

Jak je to? Patří cukr ke kávě? Je správné ho pít s mlékem? Nebo raději bez? A co pozornosti typu sušenka nebo čokoládka ke kávě. Shodíte se před znalcem kávy, když ji sníte při kávě?  Vzpomínám si na sebe, jak jsem jel do Prahy k Italovi dovážícímu do ČR nejmenovanou značku kávy.

Podotýkám, že to se stalo v roce 2006, kdy jsem začínal pronikat do tajemství kávy. A po zdvořilostních frázích jsme přešli k ochutnávce. Uvařil nám espresso, a když jsem si do něho chtěl dát mléko, tak to rezolutně odmítl s tím, že takto nepoznám chuť jeho kávy. Nepomohla ani argumentace, že jsem tak zvyklý a nejlíp poznám, jestli mi káva chutná nebo ne.

Nedal jsem se! Vytáhl jsem z batohu lahvičku kondenzovaného mléka do kávy, ale to jsem neměl dělat. Pro vaši představu to vypadalo jako, když na koridě vytáhne toreador červený prapor. Až do té doby jsem netušil, že Italové si přidávají do kávy spoustu emocí s trochou adrenalinu. Naštěstí já jsem byl ten moudřejší a ustoupil jsem – vypil jsem kávu bez mléka. Což mělo za následek tři věci:

  1. protože mě nutil do něčeho, co nechci, tak jsem od něj nic nekoupil, a zařekl jsem se, že ani nekoupím. Od té doby mám pochopení pro hosty, se kterými se snaží obsluha v kavárně nebo restauraci manipulovat.
  2. Naučil mě pít kávu bez mléka- za což jsem mu vděčný.
  3. Uvědomil jsem si, že na každém názoru může něco být.

Až dlouho poté jsem z kávy vynechal i cukr – tvrdím, že ke kávě bez mléka a bez cukru se musí člověk propít.

Když na svých kurzech kávy dávám účastníkům ochutnat různé druhy kávy, jde vidět u některých, že se bojí si ji přede mnou osladit, nebo zalít mlékem. Vždy je vybízím, ať pijí kávu tak, jak jsou zvyklí. Zároveň se jím snažím ukázat, jaké to může mít výhody, změnit své návyky – jemné chutě a vůně v espressu s kondenzovaným mlékem opravdu neucítíte....

Jaká jsou tedy má doporučení?

  • pijte kávu tak, jak jste zvyklí, zároveň zkuste čas od času nějaký experiment. Třeba bez mléka. Možná budete příjemně překvapeni. Experimentem nemáte co ztratit, ke svému standardu se můžete vždycky vrátit.
  • cukr do kávy si klidně dejte. Pokud pijete malé černé kávy (ristretto, espresso) pak spíš bílý cukr. Třtinový podle mě trochu mění chuť kávy. Některé jednodruhové kávy přímo vybízejí k trošce cukru. Toto doporučuji i zarytým nesladičům – možná nebudete věřit, že pijete stejnou kávu.
  • Sušenku, moučníky, koláčky, croissanty atd. si dejte spíše ke cappuccinu.
  • Naopak jako výborný experiment doporučuji kousek hořké čokolády před ristrettem, i mandle v hořké čokoládě (bez skořice) působí jako zvýrazňovač chuti.

Jako bonus, za to že jste dočetli až sem vám dám můj tip: ristretto zapít trochou přirozeně sladšího rumu (např. Legendario nebo Captain Jack private stock) a uvidíte co rum dokáže udělat s kávou nebo káva s rumem, záleží na pořadí, ve kterém pijete. Nutno pít na ex hned po sobě, rum z nahřáté skleničky. Kávu zapíjejte vodou.