KÁVA V ITÁLII. UJÍŽDÍ JÍ VLAK?

Využil jsem pěkného počasí a odskočil si na návštěvu Itálie. Tuto zemi miluji a nedám na ni dopustit. Vždycky jsem obdivoval italskou gastronomii a kávu zvláště. Hned na první benzince za hranicemi jsem si dával kávu.
Jenže ono se něco změnilo a mám pocit, že Italům ujíždí právě v kávě vlak. Proč si myslím, že tomu tak je?

Káva všude, kam se podíváš

Jedno se Italům musí nechat, káva se pije vždy a všude. Neexistuje snad bar, kde by se nedělala káva. A velký rozdíl oproti českým barům podobné kategorie je, že nenajdete zkratky v podobě různých automatů na kávu, nebo kapslových kávovarů.

Můžete jít do nádražního baru v nejzapadlejší vesnici, přesto vám nabídnou obstojnou kávu, kterou nebudete mít problém vypít. A samozřejmě při objednání kávy u baru vás vyjde na jedno Euro a je jedno, jestli jste na Sicílii, v Římě, nebo v Bolzanu v Jižním Tyrolsku.

Všude v Itálii, kde jsem byl, tak nemůžu říct, že by mi káva vyloženě nechutnala. Pokud mohu mluvit ze své vlastní zkušenosti, tak ve všech barech a kavárnách jsem dostal kávu, která byla na velmi obstojné úrovni. Jenže to je právě ono. Byla pouze obstojná! Určitě to nebylo jako dříve, že jsem si z ní sedl na zadek. A bylo jedno, jestli to byla Lavazza, Illy nebo další značky.

Čtyři předpoklady dokonalé kávy

Měl jsem tu možnost vidět téměř všechny baristy, co mi připravovali kávu při práci. A tam jsem pochopil, proč káva bude vždy jen průměrná. Na kurzech se bavíme o 4 předpokladech dokonalé kávy. Je to čerstvá káva, čerstvě namletá, čistá technologie a správná extrakce kávy.

No a oni italští baristé splňují pouze dva body, sice excelentně, ale pouze dva! Mají čerstvou kávu (protože i ta nejvíce komerční značka se dá v italském supermarketu koupit dva měsíce od upražení) a umí nastavit mlýnek, se kterým pracují.

Jenže další dva body určitě nesplňují. Nikde jsem neviděl kávu, která by byla přímo přede mnou namletá. Mají totiž staré typy mlýnků, kdy se káva mele do zásobníků.

Kávu ze zásobníku při jejich spotřebě kávy protočí sice za dvě hodiny, ale namletá káva výrazně zestárne za pár minut. No a o čistotě kávovaru si nedělám vůbec iluze, jelikož pohled na trysku na šlehání mléka vypovídal vždy jasně. Totálně zaschlé mléko, tryska pravděpodobně nečištěna několik dnů.

IMG_20160914_104601IMG_20160916_092906

Ideály z dovolené

Nemusíte se mnou souhlasit, určitě máte vzpomínky na luxusní italskou kávu na dovolené a nedáte na ni dopustit. Na našich kurzech také kolikrát slyším, že ta naše káva je skoro jako ta v Itálii. Jenže. Nehraje roli náhodou ve vnímání kávy vaše uvolněnost a to, že dovolenou máte spojenu s pozitivními zážitky, takže si i tu kávu idealizujete?

Tvrdím, že Italové jsou přes kávu borci, dělají ji mnoho generací. Jenže jim začíná ujíždět vlak. V České republice určitě najdete už dnes mnoho kaváren, kde mají lepší kávu, než v Itálii. Samozřejmě pokud bych bral do úvahy průměrnou úroveň kaváren, tak Italové budou stále na tom lépe, ale už dávno neplatí, že za dobrou kávou musíte do Itálie.

Z prosluněného pobřeží Lago di Garda Vás zdraví

Jan Houdek

Chcete se dozvědět více o čtyřech předpokladech dokonalé kávy? Přihlašte se na náš baristický kurz přípravy espressa a cappuccina!