Přátelé dokonalé kávy, mrzí nás to, ale 30.9. budeme mít zavřenou prodejnu v Brně. Další dny fungujeme v běžném režimu. Děkujeme za pochopení.

Veřejný cupping 30.9.

250 Kč
Skladem (11 ks)
Můžeme doručit do:
1.10.2020

Veřejný cupping u příležitosti dne kávy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přijďte vyzkoušet různé chutě kávy a najít svého favorita. U příležitosti dne kávy proběhne první ochutnávka pomocí cuppingu. Kapacita je omezena na 11 osob. 

Cupping povede zkušený pražič Honza Bohatý

Kdy: 30.9.2020 od 17:00

Kde: DokonalaKava.cz, Táborská 149, 615 00 Brno

Co je cupping?

Příprava kávy pro cupping vás možná překvapí, velice se podobá klasickému a tolik zavrhovanému „českému turkovi“. Má to ale svůj smysl. Různé způsoby přípravy kávy totiž ovlivňují výslednou chuť, což pro degustaci rozhodně není žádoucí. Metoda, kdy se namletá zrna pouze zalejí horkou vodou, nechá vyniknout samotnému a ničím nepozměněnému chuťovému profilu kávy. Káva se namele na hrubost pro filtrovanou kávu v poměru 8 gramů kávy na 150 ml vody.

Po namletí a vsypání kávy do degustačních skleniček a šálků se ale rovnou nezalévá, nejdříve přichází čas na hodnocení její vůně. Až poté se zaleje horkou vodou (cca 93 – 94°C), u které je také nutné hlídat kvalitu. I voda má totiž vliv na výslednou chuť, a proto je dobré použít vodu filtrovanou.

Po zalití se káva nechá zhruba 3 minuty louhovat a poté se podruhé hodnotí aroma, které se mohlo pozměnit. Před samotným ochutnáváním se káva promíchá a ještě jednou zhodnotí její aroma. Následně se lžičkou z povrchu odstraní krusta s pěnou a může se ochutnávat. Je vhodné ještě počkat, než káva vychladne na přijatelnou teplotu k pití. 

Degustace probíhá s pomocí speciální degustační lžičky, která je kulatější a hlubší než lžička klasická. Z ní se káva usrkává tak, aby se rozptýlila po celých ústech, především po jazyku a patře. I během stydnutí kávy se proměňují chutě, které degustátor vnímá.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: