3x500g Dopraženo! = sklenička na letní kávu jako dárek 🎁. Prodlužujeme do pátku 26.7.

Mapa kávy

Jak se u nás zorientovat?

Aktuálně u nás najdete dvě řady káv, ve kterých se skrývá nespočet chutí. Pokud nevíte, podle čeho si svou kávu vybrat nebo jste tak trošku ztracení, vytvořili jsme pro vás mapu kávy. Ta vám určitě pomůže se zorientovat v naší široké nabídce a najít kávu podle vašich představ.

Na začátek pro vás máme tuto jednoduchou "mapu" která vám více pomůže se zorientovat v chuti a aciditě/hořkosti. 

Mapa-chuti-kav-v3-A

 

DK coffee pro milovníky pravé Itálie

DK coffee jsou kávy, které jsou speciálně pro milovníky Italského stylu pražení. Tato zrnka mají výraznou chuť a sametovou crému. Kávy bychom doporučili i pro automatické kávovary, které mají často tendenci kávu podextrahovávat. Díky velmi výrazné chuti, které je dosaženo tmavším pražením si káva zachová plnou chuť, i přes to, že extrakce nebyla dokonalá.

V této řadě nabízíme celkem pět stoprocentních arabik a jednu směs arabiky s robustou. Všechny kávy jsou vhodné na espresso nebo i na alternativní přípravy jako je moka konvička nebo french press. Pokud vás láká chuť čokolády, bude pro vás ideální Nicaragua, která má karamelovou dochuť.

Čokoládu také ucítíte v již zmíněné Latinská směsi, která vás díky vyššímu obsah kofeinu v robustě dokáže nakopnout. Pokud si rádi připravíte kávu s mlékem jako je cappuccino, koukněte třeba na Colombia EP Fancy, ve které můžete cítit kokos, nebo třeba El Salvador, který má v sobě lískooříškové tóny. Když zůstaneme u oříšků, mandlové tóny v kombinaci s chutí mléčné čokolády můžete cítit v kávě Brazilského Sao Paula. Posledním kávou této řadu je Brazílie Fine Cup a ta může nabídnout krom výrazné hořkosti i tóny hořkého kakaa a je vhodná především na espresso a ristretto.

6_1 


Návrh bez názvu-6

Výběrová káva Dopraženo!

Druhou řadu káv najdete pod názvem „Dopraženo!”. Tato řada je o něco rozmanitější, co se týče chutí, a to i díky tomu, že tady najdete tmavé i světlé pražení. Mezi kávami této značky se najdou i milovníci kyselejších a ovocitějších chutí.

Světle Dopraženo! pro ovocitější a kyselejší chuť

Všech pět druhů světle pražených káv jsou stoprocentní arabiky a poznáte je díky bílému balení. Tyto kávy jsou vhodné na espresso nebo přípravy káv s mlékem, které dokáže kyselost zjemnit. Zároveň jsou vhodné i na alternativní přípravy jako je filtr nebo třeba moka konvička. Převažující kyselá chuť bude tímto způsobem přípravy o něco jemnější než při přípravě klasického espressa.

Mezi úplně nejkyselejší kávy, které nabízíme, patří Kolumbie Golden Huila (v bílém balení), ze které můžete cítit sušené ovoce nebo i karamel. O něco méně kyselá je pak ovocitá Etiopie nebo Hipsterská směs dvou arabik. Tato světle pražená směs má svěží citrusovou dochuť. Poslední kávou z těch kyselejších, kde je však kyselost nejméně výrazná je Brazílie Triangolo Mineiro.

 2_2

Tmavě Dopraženo! pro rozmanitost chutí

Ve tmavém balení najdete kávy tmavého pražení, kde převažuje opět hořká chuť. Na rozdíl od DK coffee jsou tyto kávy chuťově rozmanitější, a pokud vás baví experimentovat, tak to je něco právě pro vás. V této řadě najdete i kávy, které budou mírně kyselé a jejich hořká chuť nebude tak výrazná. Zároveň zde můžete najít dvě směsi. Tyto směsi jsou pro milovníky klasického italského espressa, ale jsou vhodné třeba i pro moka konvičku. Díky robustě mají bohatou crému a větší obsah kofeinu.

Italské směsi najdete karamelové a kakaové tóny a v závislosti na přípravě může mít velmi mírný kyselý dozvuk. Sicilská směs s robustou vyniká chutí do čokolády a je zcela bez kyselosti. Zbytek káv v této řadě jsou stoprocentní jednodruhové arabiky. Jemnou hořkou chuť má Kuba, ve které můžete cítit kakao nebo tabák. Jemnou hořkost a lehký kyselý dozvuk s tóny mléčné čokolády vám nabídne Brazílie Fazenda de Lagoa. Mírnou kyselost najdete i v Tanzánii, která má nasládlou chuť s čokoládovými podtóny. Pokud hledáte balanc mezi hořkou a ovocitou chutí, tak by pro vás mohla být dobrou volbou oříškovo-čokoládová Kolumbie Golden Huila (v černém balení).

Pokud se z nějakého důvodu vyhýbáte kofeinu, ale zároveň se nechcete připravit o svůj oblíbený rituál, máme v nabídce i bezkofeinovou kávu. Kolumbie Decaf Excelso je káva hořké čokoládové chuti, která je kofeinu zbavována bez jakékoli chemie.

A pokud jsi opravdový vychutnávač kávy, naše novinka Kenya Mount Selection s lahodnou sladkostí a tóny muškátového oříšku ti určitě vyrazí dech. https://www.dokonalakava.cz/nejlepsi-cerstva-zrnkova-kava/doprazeno--kenya-mount-selection/

3_1


 Limitky a jak kávu můžete zachránit

4

Naše stálá nabídka se pravidelně rozšiřuje o limitované edice jako jsou například velikonoční nebo valentýnské směsi, které vám můžou posloužit jako originální dárek nebo si díky nim ozvláštníte váš každodenní rituál. Limitky můžete sledovat na našich sociálních sítích, aby vám žádná specialita neunikla. https://www.instagram.com/dokonalakava.cz/?hl=en

Blog

Pokud si výběrem nejste jisti nebo rádi zůstáváte u své ověřené klasiky a neodvažujete se zkusit něco nového, můžete sledovat, jestli se váš favorit nedostal do sekce „zachraň kávu”, kde najdete kávu, která je „starší”, tedy 3-6 týdnů od data pražení. Některé druhy kávy nám občas zůstanou na skladě déle a objeví se právě tady, odkud je můžete zachránit před cestou do koše a přispět tak u udržitelnosti. Kávu tak koupíte se slevou, což může být na zkoušku ideální.Bez názvu (1920 × 820 px)

Doporučené produkty8