NOVINKY: Uganda a Timor ☕️, -20 % na vybavení TAIRRO

DokonalaKava.cz v roce 2018 a na co se můžete těšit

Rok 2018

Rok 2018 byl pro nás jedním slovem jízda. Jízda se vším všudy – elán, starosti, ale také neskutečnou radost.  Podařilo se nám toho spoustu, drobných, ale také velkých věcí, a v duchu našeho mota malými krůčky k dokonalé kávě se přibližujeme k cíli.

Samozřejmě je to díky vám, našim fandům, zákazníkům. Bez vás by celé naše podnikání postrádalo smysl. Zkrátka a dobře jsme se rozhodli sepsat naši cestu rokem 2018 a poodhalit, co vás čeká tento rok.

Nová značka kávy Dopraženo!

Poměrně dlouho jsme přemýšleli nad přejmenováním naší původní značky. Vycházela z vize luxusní značky kávy. Po dvou letech podnikání jsme ale začali cítit, že luxusní káva není to, co chceme dělat. Jde nám o to dopřát skvělou kávu každému, kdo má o kávu zájem.

Proto jsme vymysleli nový název, který bude zapadat do myšlenky čerstvé kávy pro milovníka kávy. Tedy od ledna 2018 můžete kupovat Dopraženo! Jsme jediný eshop, který uveřejňuje datum pražení na eshopu a můžete si tedy vybrat podle data pražení, ale také stupně pražení.

dopraženo na mail

Nový eshop

Po přejmenování kávy došlo také na logo dokonalé kávy – eshopu a vlastně vytvoření celého nového designu eshopu. Na změnu jsme se připravovali více jak půl roku. Zkoušení, testování, výběr šablony, designu, nic jsme nenechávali náhodě.

Věnoval jsem novému eshopu spoustu času, ale výsledek je podle vašich reakcí skvělý. Design nám připravovala Zuzana Lehutová z Littlebrand.cz. Další střípek do mozaiky přidal David Kořínek s Honzou Mrňousem z agentury Beinspired.cz a spoustu dalších. Všem moc díky 

Logo-pro-web-800px

Změna pražírny a pražení

Vize na začátku roku byla jasná, chceme nabízet čerstvou super kávu a různé stupně pražení. 90% lidí si vychutnává hořké chutě, ale proč nevyzkoušet občas něco jiného. Proto jsme také zařadili kromě tmavého pražení i střední světlé.

Celkově jsme chtěli naši kávu posunout do jiné dimenze a hledali jsme dlouho pražírnu, která by byla schopna uspokojit naše potřeby. Když jsme se v únoru s Danem a Honzou z pražírny Rituale domluvili na spolupráci, nikdo z nás nečekal, že vývoj směsí a nalezení ideálních stupňů pražení bude trvat déle než půl roku.

Kluci v pražírně museli upravovat nejdřív pražičku, potom dokonce museli koupit novou, než vyladili proces pražení, aby odpovídal našim požadavkům. Upražit správně kávu rovná se malému zázraku. Díky kluci…

Závěr roku totiž nabral na tempu se vším všudy, Richard věnoval kávě spoustu času a spolu s pražiči přišli s naprosto špičkovou chutí směsi Po Italsku, přidali se k tomu další kávy a dnes už pražíme většinu káv právě u nich.  

Prodejna

Byl to takový malý, velký sen. Mít vlastní prodejnu, kde budeme mít zázemí našeho eshopu, prodávat kávu, kávovary a další vybavení a zároveň školit. Najít takový prostor nám trvalo téměř půl roku, ale v červnu jsme se během jedno dne ze skladu na Křenové přestěhovali do Židenic na ulici Táborskou, kde máme moderní prodejnu, která splňuje všechny naše požadavky.

Z původního prostoru zůstali jen obvodové zdi. Podlaha, stropy, zázemí, vše jsme připravovali na to, abychom vám mohli nabídnout maximální zážitek z dokonalé kávy. Skvělou práci odvedla designérka Ema z Lhinteriery.cz, která dohlížela na celý průběh rekonstrukce a naplánovala vše do posledního detailu.

V listopadu jsme oslavili otevření a do dneška vzpomínáme na to, jak nás dojalo, kolik vás přišlo a na vaše dárky.

Nový parťák do týmu

Je toho víc a víc, baví nás vidět vaše nadšení z naší kávy, kávovarů, kurzů a dalších produktů. Rosteme rychlým tempem, více než o 100% každý rok, a abychom byli schopni zachovat kvalitu a filozofii firmy, museli jsme přibrat nového parťáka.

Radim chodil k nám sice na brigády, byl v podstatě už součástí týmu od října 2017, ale o prázdninách padlo definitivní rozhodnutí, že se k nám zapojí na plný úvazek. Dnes má na starosti veškerou expedici zásilek a vše okolo, aby se balíčky dostali k vám do druhého dne.

Vánoce

Přišlo období, na které jsme se těšili a tušili jsme, že bude hodně práce, ale váš zájem nás příjemně zaskočil. Každý den jsme jeli v plném zápřahu, od rána do večera balili zásilky, nebo obsluhovali na prodejně. Moc času na psaní blogů, přidávání příspěvků na sociální sítě a další doprovodné činnosti nebylo, nebo spíš nebyl vůbec žádný. Ještě jednou díky, věříme, že se vánoční dárky líbily.  

Kurzy

Kurz domácí přípravy espressa a cappuccina trhá jeden rekord za druhým. V roce 2018 jsme překročili první tisícovku účastníků a na Vánoce se prodalo více než 300 kurzů, takže máme až do června téměř vyprodáno. To nám přináší smíšené pocity, protože na jednu stranu je skvělé, že je vás čím dál více, na druhou stranu nás mrzí, že musíte čekat na volné termíny. Z toho důvodu jsme se také rozhodli ukončit kurzy na Slovensku.

A teď na co se můžete těšit a kam směřujeme

Rozšíření sortimentu

Neustále pracujeme na tom, abychom nabídli co nejširší nabídku kávovarů a vybavení. Zároveň nám to však musí dávat smysl, než něco zařadíme do nabídky, testujeme funkčnost. Zkrátka už teď můžeme prozradit, že se máte na co těšit :)

Nové kávy

V říjnu a listopadu jsme přišli se spoustou novinek, nové receptury směsí a nových druhů káv. V tom se chystáme pokračovat a kromě stálic v naší nabídce budete moct ochutnat Etiopii v tmavém pražení, novou Kubu a další…

Dlouho jste volali po menších gramážích, postupně tedy budeme zařazovat 250g sáčky, abyste mohli ochutnávat.

Pěknější balení

Záleží nám na tom, abychom nejen prodávali kvalitní zboží, ale také balíček, který vám přijde domů, byl zážitkem. Zabalit a odeslat umí téměř každý, ale my chceme, abyste se těšili, co vám doručíme!

Káva pro firmy

Tohle je náš dlouhodobý projekt. Máme dokonalou kávu a k tomu i skvělé automaty Lamanti. A když to spojíme, máme neodolatelnou nabídku pro firemní zákazníky. Pokud chcete mít ve firmě lákadlo pro své zaměstnance, neváhejte nám napsat.

Videa, blogy a návody

Točit videa a psaní blogů nás baví, ale vnímáme to jako závazek. Jen to má zásadní úskalí v časové náročnosti. A abychom to neměli tak jednoduché, tak jsme si dali jednoznačný cíl. Od března přibude každý týden v pátek jeden nový blog nebo video na našich stránkách.

Magazín DokonalaKava.cz

Na tohle se těšíme. Když už budeme dělat blogy, videa a návody, tak nám dává smysl to spojit a vytvořit zároveň magazín. Nebude to asi ze dne na den, ale máme to jako jeden z cílů.

Prodejna v Praze

V listopadu jsme otevřeli první prodejnu v Brně, ale tím rozhodně nekončíme. Hned, jak to bude možné, tak chceme nabídnout náš sortiment v kamenné prodejně také v Praze.

 

Máme hodně nápadů, těšíme se, ale zároveň chápeme, že nemůžeme zvládnout vše a pečlivě si vybíráme čemu se věnovat.

Těšíme se na vaši přízeň i v roce 2019 a věřte nám, že si jí velmi vážíme.

Za tým DokonalaKava.cz

Jan Houdek