SUMMER shopping slevy až -35 % na celém e-shopu. 🤯

Dokonalá káva pro každého

Chceme, abyste i vy měli dokonalou kávu. Tohle je naše motto a neustále na něm pracujeme. A proto jsme v posledních pár týdnech přišli s novými kávami. Od prémiových výběrových arabik pro ty nejnáročnější, až po novou řadu DK, která zase zaujme především milovníky tradičního italského espresa. Tak si to pojďme shrnout, co můžete v jednotlivých kávách očekávat.

IMG_1714

Dopraženo! Premium

Prémiové, výběrové arabiky, které mají za cíl uspokojit i ty nejnáročnější milovníky kávy. Ten, kdo zkouší, hledá různé chutě kávy, tak tohle je přesně určeno pro něho. Anaerobní zpracování, zajímavost z Papuy Nové Guiney nebo Sumatry. Chutě jsou velmi různorodé, plné a občas i na kávu velmi nezvyklé. Třeba Sumatra spíše než kávu připomíná černý čaj Ale sto lidí, sto chutí, ochutnejte sami...

IMG_2529

Dopraženo! v černých sáčcích je tmavěji pražená káva. Záměrně říkáme tmavěji, protože stále se bavíme o stupni full city. V chuti tak kromě lahodné hořkosti ucítíte i podtóny oříšků, kakaa nebo jiných zemitých tónů. V některých kávách může být také stále ještě cítit jemná kyselost.

Jde o vyvážené kávy a pokud jste na začátku se zkoušením, tak určitě doporučujeme. Taková Guatemala stojí za vyzkoušení. Jemná kyselinka na začátku přecházející do velmi lahodné sladkosti.

IMG_3081

Dopraženo! v bílých sáčcích jsme upražili světleji. Skvěle se hodí na alternativní přípravu, zároveň pokud milujete svěžejší tóny, vyšší aciditu a ovocitost v espressu, tak tohle je řada káv přesně pro vás.

V jednotlivých sáčcích objevíte různorodost chutí. Skořicově pražená Brazílie, která prakticky nemá aciditu nebo naopak velmi ovocitá Kolumbie. 

IMG_4246

Nejnovější řada káv DK určená především pro milovníky typicky italského espressa. Výrazná chuť, italský styl pražení, čokoládové dozvuky. Tyto kávy skvěle chutnají v automatických kávovarech, moka konvičce nebo French pressu.